قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس طراح و برنامه نویس وب

سوم خرداد سالروز ازاد سازی خرمشهر

سوم خرداد سالروز ازاد سازی خرمشهر

سوم خرداد سالروز ازاد سازی خرمشهر

در تاریخ جنگ تحمیلی ایران فتح‏‌هاى بزرگی مانند فتح خرمشهر را نباید هیچ گاه از یاد ببریم. این فتح یکی از مهم‏ترین پیروزى‏‌هاى رزمندگان اسلام بود، که جهان را به شگفتى واداشت، زیرا دشمن هیچ‏ گاه تصور نفوذ نیروهاى ایرانى را به این شهر نمى‏‌داد.

در این حمله دشمن با همه تجهیزات در سنگرهاى بسیار محکم با عده و عُدّه بسیار کمین کرده بود و در مقابل عده‏اى از سلحشوران متعهّد اسلام موفق گشتند، با توکل و عنایت خداوند متعال بر دشمنان ایران غلبه کنند.

دشمن از همان روزهاى نخستین تهاجم می‌­دانست که رویاهاى‏ خوش فتح چند روزه‌‏اش دست‏ یافتنى نیست و گردنه‌‏هاى بس دشوارى پیش روى دارد. با پیروزی رزمندگان اسلام و اسارت هزاران نظامى عراقی، باقیمانده اشرار با فضاحت تمام رو به فرار گذاشته و خرمشهر را رها کردند و به راستی مقاومت سرسختانه در خرمشهر، سمبل و نمونه درخشان مقاومت و پایدارى رزمندگان اسلام در این دوران است.

رزمندگان با بهره گیری از عنصر ایمان و اعتقاد به خداوند متعال توانستند نیروى زرهى دشمن را در کوچه پس کوچه‏‌هاى شهر زمین‏‌گیر ­­کنند بود؛ ایمان الهی رزمندگان شور و حرارت مقاومت را بر جان آنان مى‌‏افکند و شرنگ شکست و ناکامى را در کام تجاوزگران مى‌‏ریخت.

همه کسانى که در جبهه حق حضور داشتند، بر این باور بودند که ایمان به خداوند متعال مهم‏ترین عاملى است که توانست آن‏ها را در این جنگ نابرابر به پیروزى برساند۴٫

آری امروز نیز اگر همان ایمان را به خدا داشته باشیم و به توانمندی جوانان اعتماد نماییم می‌توانیم در عرصه‌های مختلف فاتحانه پیروز میدان باشیم.

[pb_builder]

مطالب مرتبط

برگزاری رویداد شتابی گردشگری کویر در بیارجمند

برگزاری رویداد شتابی گردشگری کویر در بیارجمند

♦️این رویداد که به همت دانشگاه علمی کاربردی شهرداری...

از فضیلت‌های «لیله الرغائب» محروم نمانیم

از فضیلت‌های «لیله الرغائب» محروم نمانیم

اولین شب جمعه ماه رجب که ماه ریزش رحمت الهی است، «لیله...

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.