قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس طراح و برنامه نویس وب

شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها

شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها

شهادت حضرت فاطمه سلام الله علیها

قال رسول الله (صلّی الله علیه و آله): انَّها لَسَیِّدَهُ نِساءِ الْعالَمینَ فَقیلَ أَهِىَ سَیِّدَهُ نِساءِ عالَمِها؟ فَقالَ: ذاکَ لَمَرْیَمُ بِنْتُ عِمْرانَ فَامَّا ابْنَتى‏ فاطِمَهَ فَهِىَ سَیِّدَهُ نِساءِ الْعالَمینَ مِنَ الْأوَّلینَ وَ الْآخِرینَ.
پیامبر اکرم (صلّی الله علیه و آله) فرمودند: فاطمه سرور زنان جهانیان است. بزخی از اصحاب گفتند: «آیا او سرور زنان زمانه خویش است؟» فرمودند: «مریم چنین است، اما دخترم فاطمه سرور همه زنان جهان از آغاز تا انجام آن است۱٫»
تاریخ اسلام زنانى را نشان مى‏‌دهد که در عرصه ایمان و عمل صالح و پیمودن مدارج رشد و کمال، گوى سبقت از دیگر زنان و بلکه مردان ربوده‌‏اند و نامشان در زمره اسوه‏‌ها و نقش آفرینان تاریخ اسلام به ثبت رسیده است و در شکل‏‌گیرى، گسترش یا تداوم آیین مقدس اسلام در محضر بنیانگذار آن، حضرت ختمى مرتبت (صلّی الله علیه و آله) و یا جانشینان وى نقش داشتند و هر یک از جهتى الگوی مومنان بوده­‌اند۲٫ حضرت فاطمه (سلام الله علیها) نخستین ثمره وحى و مادر آینده امامان معصوم (علیهم السلام) است که، در منزلت و شرف خانوادگى کسى به پای ایشان نمى‏‌رسد. ایشان دانش خود را از سرچشمه وحى فرا مى‏‌گرفتند، و از محضر پدر بزرگوارشان به عنوان بهترین معلّم بهره‏‌ها بردند، مقام معنوى فاطمه (سلام الله علیها) در قالب الفاظ و مفاهیم نمى‏‌گنجد و همه کس را توان آن نیست که در شأن و عظمت او سخن گویند و مقام معنوى او را تنها خدا و رسول خدا (صلی الله علیه و آله) و همسرش امیرمؤمنان (علیه السلام) مى‏‌شناسند۳٫
این مقام معنوی در پرتو تعالیم الهی و در مکتب رسول اکرم (صلی الله علیه و آله) حاصل شده است، رسول خدا (صلی الله علیه و آله) در تمام دوران حیات زهرا (سلام الله علیها) از توجه عمیق و ابراز مهر و محبت ویژه به وى دریغ نورزید. علوم و اسرارى که رسول خدا (صلی الله علیه و آله) براى ایشان باز مى‌‏گفت، حضرت على (علیه السلام) مى‏‌نوشت و حضرت فاطمه آنها را در مُصْحَف خود گرد مى‌‏آورد. به گفته امیرمؤمنان (علیه السلام) علم گذشتگان و آیندگان در صحیفه فاطمیّه آمده است. این مصحف هم اکنون نزد امام زمان (عجّل الله تعالی فرجه شریف) است۴٫ در یک جمله مى‌‏توان گفت، حضرت فاطمه (سلام الله علیها) مظهر انسان کاملى است که در قرآن و روایات چهره‌‏اش به تصویر کشیده شده است. وجودش مَثَل اعلاى نفس بشرى و مظهر صفات و اسماى الهى است۵٫»
شهادت اسوه پاکدامنی و تقوا را به پیشگاه حضرت ولی­‌عصر (عجّل الله تعالی فرجه شریف) تسلیت می‌­گوییم.

[pb_builder]

مطالب مرتبط

پنجشنبه عید فطر اعلام شد

پنجشنبه عید فطر اعلام شد

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در...

برگزاری رویداد شتابی گردشگری کویر در بیارجمند

برگزاری رویداد شتابی گردشگری کویر در بیارجمند

♦️این رویداد که به همت دانشگاه علمی کاربردی شهرداری...

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.