قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس طراح و برنامه نویس وب

همایش تجلیل از زنان مقاوم خرمشهر

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، همایش تجلیل از زنان مقاوم خرمشهر، با حضور رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس، امیر سرلشگر نامی، محمد اخباری رئیس دانشگاه جامع علمی و کاربردی، مریم مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس و جمع کثیری از زنان رزمنده، ایثارگر، جانباز و خانواده های شهدا در دانشگاه جامع علمی کاربردی برگزار شد.

 امیرسرتیپ سیدحسن نامی در این همایش طی سخنانی یادآور شد: نقش زنان در دوران دفاع مقدس بی‌بدیل بود چرا که اگر مدیریت آن‌ها نبود بدون شک رزمندگان نیز امنیت فکری در جبهه‌ها نداشتند. بدون شک زنان نقش پررنگی در آن دوران پرحادثه از خود به نمایش گذاشتند و همین موجب شد تا با شجاعت و ایثارشان پیروزی‌های رزمندگان در جبهه‌ها رقم بخورد.

در ادامه،مریم مجتهدزاده رئیس سازمان نشر آثار و حفظ ارزش‌های زنان در دفاع مقدس گفت: اینکه بدانیم در خرمشهر چه گذشته و چه تأثیری بر تاریخی ایران داشته است بسیار مهم است چرا که متوجه می‌شویم فعالیت و مقاومت رزمندگان ایران در مقابل دشمن بعثی یک معجزه بوده است چرا که دشمن برای پیشبرد اهداف خود ابتدا خرمشهر را هدف‌گیری کرده بود و معادلات دقیقی داشت ‌اما رزمندگان ما با تکیه بر ایمان، شجاعت و ایستادگی توانستند دشمن را در پشت دروازه‌های شهر نگه دارند.
در بخش‌های دیگر این مراسم دکتر اخباری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: رشادت های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس مثال زدنی بوده و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از دغدغه ها و وظایف اصلی این دانشگاه است  و خدمت رسانی به ۱۴ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر دانشگاه  بخش بزرگی از این وظیفه می باشد.
در ادامه این همایش سیده زهرا حسینی، راوی کتاب «دا» ا ظهار داشت: الگوی ما حضرت زینب (س) و دیدیم که پس از واقعه عاشورا این بانوی عظیم الشأن خوار و ذلیل نشد تا جایی که در اسارت در مجلس یزید چنان خطابه ای کرد که همه میخکوب شدند.
در پایان این همایش از کتاب بانوی انتظار به قلم بتول بهلولی که خاطرات و سرگذشت زنانی که همسران آنها اسیر و رزمنده بودند، رونمایی شد

 [pb_builder]

مطالب مرتبط

پنجشنبه عید فطر اعلام شد

پنجشنبه عید فطر اعلام شد

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در...

برگزاری رویداد شتابی گردشگری کویر در بیارجمند

برگزاری رویداد شتابی گردشگری کویر در بیارجمند

♦️این رویداد که به همت دانشگاه علمی کاربردی شهرداری...

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.