پیام رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت روز ملی مهارت و کارآفرینی

پیام رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت روز ملی مهارت و کارآفرینی

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی؛ دکتر اخباری، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی به مناسبت روز ملی مهارت و کارآفرینی، پیامی را صادر کرد. متن پیام بدین شرح است:

 به نام خداوند جان و خرد     کزین برتر اندیشه برنگذرد

 امروز و در آستانه اجرای ششمین برنامه توسعه، ایران اسلامی بیش از هر زمان دیگری نیازمند توسعه مهارت آموزی و کارآفرینی جوانان متعهد و متخصص خویش است.

با توجه به شرایط حال حاضر ایران اسلامی و دستاوردهای ارزشمند فرزندان این مرزوبوم، می بایست حمایت از کارآفرینان و مهارت آموزان، بویژه در راستای توسعه اقتصاد دانش بنیان، توجه آحاد ملت و بویژه مسوولان را جلب نماید و این موضوع به عنوان یک دغدغه مهم ملی مطرح گردد.
بدون تردید بیانات رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) در خصوص کارآفرینی، به عنوان یک عبادت و ارزش آفرینی، نگاه همگان را به این مقوله روشن می سازد. در این میان عزم جدی دولت تدبیر و امید در خصوص ترویج فرهنگ خلاقیت و کارآفرینی به عنوان موتور محرک اقتصاد مقاومتی نیز، زمینه ساز اقدامات قابل تاملی در سال های اخیر در عرصه مهارت و کارآفرینی بوده است.
در همین راستا دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان دانشگاه نسل سوم، با حرکت به سمت دانشگاه مهارت گرا و تربیت فارغ التحصیلانی با توانایی ایجاد شغل، وظیفه خود می داند ضمن شناسایی خلاقیت ها، به صورت ماموریت گرا عمل نموده، با تطبیق اهداف با واقعیت های جامعه و بویژه بازار کار، انتظارات دانشگاه را تبدیل به ثروت و مهارت را تبدیل به منابع ملی گرداند.

 امید است با تکیه بر فناوری و توسعه کارآفرینی و با اتکا بر دانش روز، توسعه روزافزون ایران اسلامی را شاهد باشیم.

[pb_builder]