قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس طراح و برنامه نویس وب

برگزاری راهپیمایی سیزده آبان ماه با حضور دانشجویان

صبح جمعه ۱۳آبان ماه همزمان با سراسر کشور، راهپیمایی بزرگداشت سیزدهم آبان، با حضور اقشار مختلف مردم، در مسیر از پیش تعیین شد از مزار شهدای گمنام بیارجمند برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه در این مراسم حجت السلام و مسلمین محمدرضا احمدی ضمن سخنان خود در مورد یوم‌الله ۱۳ آبان بیان نمودند : مراسم گرامیداشت ۱۳ آبان با عنوان «۱۳ آبان، حماسه ایستادگی مقاومت و استکبارستیزی» در بیش از ۹۰۰ شهر و استان از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۱ با حضور گسترده دانش‌آموزان و دانشجویان و اقشار مردمی برگزار می‌شود.

وی‌ادامه داد: ۱۳ ابان از روزهای مهم در تاریخ انقلاب اسلامی و یادآور حوادث مهمی است. در ۱۳ آبان سال ۱۳۴۳ تبعید امام (ره) به ترکیه را داشتیم و در همین روز ما جاسوسان آمریکایی را از ایران اخراج کردیم. شهادت تعدادی از دانش آموزان مقابل دانشگاه تهران حادثه دیگر بود. مناسبت سوم که امام (ره) به عنوان انقلاب دوم یاد کردند تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام بود.
اگر نیم نگاهی به تاریخ صد سال گذشته بیندازیم می بینیم اگر این سفارت به کار خودش ادامه می داد قطعا اقداماتش علیه ایران بیشتر و بیشتر می‌ شود مرکز ثقل ۱۳ آبان دانش آموزان و دانشجویان و مردم بودند.

وی اظهار نمود: امسال ۱۳ آبان باید با رنگ و بوی بیشتری برگزار شود و پررونق تر از سال های گذشته که دشمن حس نکند اتفاقاتی که در چند روز و هفته های گذشته رخ داده در اراده ملت ایران خللی وارد کرده است.وی با بیان اینکه ۱۳ آبان روز جهانی مبارزه با استکبار جهانی است با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دشمن به دنبال شکست ایران قوی است، گفت: نقش آمریکا در کودتای ۲۸ مرداد، کشتار دانش آموزان و حمایت و همراهی شاه در این قضیه، حمله نظامی آمریکا به طبس، طراحی کودتای نوژه، همراهی آمریکا در تشویق صدام به جنگ با ایران، اعمال تحریم های شکننده برای اسقاط ایران، ترور دانشمندان هسته ای و ترور قهرمان ملی ما شهید قاسم سلیمانی و حمایت از فرقه منافقین را در این سالها شاهد بوده ایم و اینها از جمله اقدامات آمریکا علیه ملت و دولت ایران در این سالها بوده است.

 

وی گفت: ستون فقرات دشمن را مردم باید در خیابان بشکنند و دانشجویان و دانش آموزان در این عرصه بسیار نقش مهمی دارد.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.