قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس طراح و برنامه نویس وب

برگزاری مراسم بزرگداشت روز مهندس در دانشگاه علمی-کاربردی شهرداری بیارجمند

صبح روز دوشنبه ۷ اسفند ماه به مناسب روز مهندس، مدیریت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جشنی را با حضور مسئولین،و اساتید فرهیخته دانشگاه علمی – کاربردی شهرداری بیارجمند در دانشگاه برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی، ریاست دانشگاه ، در این مراسم ابتدا ضمن گرامیداشت روز مهندس و تبریک این روز گفت: در دنیا کسانی توانسته اند قله های بلند علم را فتح کنند که با نبوغ خود مسائل پیچیده دنیا را برای ما آسان بیان کنند.و اظهار نمود بسیار خوشحالم که این روز را در تقویم مناسبتی دانشگاه هم جای داده ایم.

وی ادامه داد: در بحث ارتباطات و فناوری اطلاعات، سلامت و امنیت شبکه از جمله مباحث مهمی است که در تخصص مهندسان است. در قرن ۲۱ بی سواد کسی است که نتواند با رایانه ها کار کند و در فضای مجازی حضور داشته باشد. به همین دلیل این میزان اهمیت، رسالت مهندسان را زیادتر از گذشته کرده است.

به گفتۀ وی ، نکته‌ای که باید مهندسان دانشگاه به آن توجه کنند، آگاهی‌رسانی و ارائۀ گزارش‌ها و عملکردهای های خود به عموم است. چرا که اغلب فعالیت های این افراد پشت پرده است و آنچنان دیده نمی شود.

ایشان در تایید گفته های خود به بزرگان علم و ادب اشاره نمود و خطاب به دانشجویان گفت اگه روزی دانش آموخته شدید و خواستید یک پروژه را راهبردی و عملیاتی کنید؛ بدانید اولین قدم ایمان به آن کار است که اگر نباشد در آن کار جواب نمی گیرد؛ همچنین اگر میخواهید افرادی را گزینش کنید که کنار شما باشند در انتخاب خود واقع گرا باشید تا بتوانید افراد مناسب را انتخاب نمایید.

وی با تاکید بر اینکه یک مدیر پروژه خوب کسی است که تخصصش تنها در یک زمینه نباشد و اشراف خوبی به پروژه داشته باشد از دانشجویان خواست در زمان تحصیل تمام سرفصل های درسی خود را بخوبی مطالعه کنند تا بتوانند دامنه تخصص خود را افزایش دهند.

ریاست دانشگاه به عنوان آخرین کلام از دانشجویان خواست که برای آینده خود منتظر کار و اشتغال دولتی نباشید؛ اشتغال آفرینی انتظاری است که جامعه از شما فرهیختگان جوان و مهندسین آینده ساز توقع دارد.

گفتنی است در پایان از زحمات مهندسان شاغل در دانشگاه تقدیر و تشکر شد.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.