قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس طراح و برنامه نویس وب

سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه

سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه

سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه

عشق و محبت، تفاهم اخلاقی، عفت و پاسداری از حریم خانواده، حراست از ناموس خانوادگی، شکیبایی و گذشت پایه­‌های یک ازدواج پایدار و موفق است. حفظ این نکات اخلاقی کاملاً دو طرفه است. همان­ گونه که تفاهم اخلاقی، اصل اساسی زندگی آرام است. گذشت در زندگی مشترک نیز یک یک اصل اساسی ازدواج است، و بدون شکیبایی و صبر و گذشتن از حق خود، هیچ یک از مشکلات زندگی حل نمی‌­شود و یک قدم به سوی کمال و رشد موعود برداشته نخواهد شد. پاک­دامنی و احساس تعهد اخلاقی نسبت به همسر، نیز از جایگاه ویژه‌­ای برخوردار است. این مهم باید از سوی هر دو طرف به خوبی و دقت رعایت گردد و در خفا و پنهان و آشکار و نهان، احساس تعهد و پایبندی به همسر و خانواده بر سراسر وجود فرد حکم فرما باشد. وفاداری به همسر، وفاداری به عشق را به ارمغان می‌­آورد که مسلما به دنبال خود رشد، تکامل و سعادت را نیز یدک می­‌کشد و ارتباط با زنان دیگر در قالب دوست بازی و معاشقه­‌های خیابانی، اثرات مخربی چون بر انگیختن حس انتقام، از بین رفتن عشق و محبت عمیق واصیل، تحریک به خیانت متقابل، ترویج فساد اخلاقی، تزلزل بنیان خانوادگی و بسیاری از مفاسد فردی، خانوادگی و اجتماعی را به همراه دارد.

حفظ وفاداری و پاک­دامنی در عرصه اجتماعی که روز به روز حجاب­‌ها و حریم­‌هایش بیشتر فرو می­‌ریزد و تحریکات جنسی و احساسی در آن به وفور خود نمایی می‌کند، کاری بسیار مشکل است. از فیلم های مستهجن و عکس­‌ها و مجلات نامناسب که به راحتی در دسترس قرار می گیرند تا سایت‌­های اینترنتی و ایمیل‌­های ناخواسته ضد اخلاقی، همگی مزید بر بی عفتی اجتماعی گشته، حفظ حریم خانواده را مشکل‌­تر می­‌سازد.

اگر هر یک از زوجین نفس خود را به تنوع طلبی عادت دهیم و آن را رها سازیم، بدون شک از همسر تکراری خود خسته خواهد شد و به سراغ یک تجربه نو خواهد رفت؛ اما اگر به نفس خویش قناعت و خویشتنداری را بیاموزیم، از آن چه خداوند نصیب ما نموده است، احساس رضایت و خوشبختی خواهیم نمود و به خانواده و همسر خویش وفادار خواهیم ماند.

[pb_builder]

مطالب مرتبط

پنجشنبه عید فطر اعلام شد

پنجشنبه عید فطر اعلام شد

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در...

برگزاری رویداد شتابی گردشگری کویر در بیارجمند

برگزاری رویداد شتابی گردشگری کویر در بیارجمند

♦️این رویداد که به همت دانشگاه علمی کاربردی شهرداری...

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.