قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس طراح و برنامه نویس وب

سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران

سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران

سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران

تاریخ جنگ تحمیلى پر است از رشادت‏ها و ایثارگرى‏هاى مردان خدایى که بدون هیچ ادعایى با همه وجود در راه اعتلاى نظام اسلامى جان به جان آفرین تسلیم نمودند. اخلاص، زهد، تعهد دینى، دشمن شناسی، خدا محورى، تکلیف محورى، ولایت پذیرى، از ویژگى‏هاى بارز این مردان الهى بودند، امروز ما نیازمند تأسى به این الگوهاى آسمانى و به پاکانى چون شهید دکتر مصطفی چمران هستیم.

آغاز جنگ و تهاجم نظامى عراق در شهریور ۱۳۵۹شوک عظیمى بر جامعه وارد کرد و انقلابیون را مضطرب کرد. شهید چمران در روزهاى آغازین جنگ رهسپار جبهه‌‏ها شد تا جلوى تجاوز‌های دشمن را سد کند. مجاهد خستگى‌‏ناپذیر دکتر مصطفى چمران، نماینده امام (قدس سره الشریف) در شوراى عالى دفاع و فرمانده جنگ‏هاى نامنظم جبهه که سال‏‌ها در کنار رزمندگان لبنان علیه اسرائیل به جهاد پرداخته بود و از آغاز جنگ تحمیلى حضورى همیشگى در پیکارهاى غرب و جنوب کشور داشت، در ۳۱ خرداد ۱۳۶۰ در جبهه دهلاویه هدف ترکش خمپاره دشمن متجاوز قرار گرفت و به ملأ اعلى پیوست.

چمران با عزت و عظمت و با تعهد به اسلام جان خودش را فدا کرد و در این دنیا شرف و در آن دنیا رحمت خدا را بیمه کرد. ملت شهید پرور ما سربازى را از دست داد که در جبهه‏‌هاى نبرد با باطل چه در لبنان و چه در ایران حماسه مى‏‌آفرید و سرلوحه مرام او اسلام عزیز و پیروزى حق بر باطل بود، دکتر چمران جنگجویى پرهیزکار و معلمى متعهد بود که کشور اسلامى ما به او و امثال او احتیاج مبرم داشته و دارد. چمران عزیز با عقیده پاک خالص غیر وابسته به دستجات و گروه‏‌هاى سیاسى و عقیده به هدف بزرگ الهى، جهاد را در راه آن از آغاز زندگى شروع و با آن ختم کرد. او در جهاد، با نور معرفت و پیوستگى به خدا قدم نهاد و در راه آن به جهاد برخاست و جان خود را نثار کرد او با سرافرازى زیست و با سرافرازى شهید شد و به حق رسید. هنر آن است که  بی هیاهوهای سیاسى و خودنمایى‏‌هاى شیطانى براى خدا به جهاد برخیزد و خود را فداى هدف کند نه هوى و این هنر مردان خداست. چمران در پیشگاه خداى بزرگ با آبرو رفت، روانش شاد و یادش به خیر باشد۱٫

پی‌نوشت:

۱) ایام در نگاه امام خمینی (رحمت الله علیه)، صص ۶۲-۶۳

دانلود بروشور شهید چمران

دانلود بروشور شهید چمران

[pb_builder]

مطالب مرتبط

پنجشنبه عید فطر اعلام شد

پنجشنبه عید فطر اعلام شد

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در...

برگزاری رویداد شتابی گردشگری کویر در بیارجمند

برگزاری رویداد شتابی گردشگری کویر در بیارجمند

♦️این رویداد که به همت دانشگاه علمی کاربردی شهرداری...

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.