قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس طراح و برنامه نویس وب

سنوات مجاز تحصیل دانشجویان

✍جزئیات سنوات مجاز تحصیل دانشجویان

📝مقاطع کاردانی ناپیوسته و پیوسته، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ۲/۵ سال (۵ ترم)
📝مقطع کارشناسی پیوسته ۵ سال (۱۰ ترم)

📝افزایش سنوات مجاز تحصیل:

⏪ مطابق تبصره ۱، دانشجویان مشمولی که در سنوات مجاز تحصیل، فارغ التحصیل نشوند، برای ادامه تحصیل نیاز به تصویب کمیسیون موارد خاص دانشگاه دارند تا با مکاتبه با دفاتر پلیس ۱۰+ برایشان درخواست افزایش سنوات گردد. بدیهی است دانشجویانی که مجوز سنوات اخذ نکرده باشند، غایب محسوب شده و اجازه ادامه تحصیل نخواهد داشت.

⏪ چنانچه دانشجوی مشمول نتوانست تا پایان دو ترم سنوات ارفاقی داده شده فارغ التحصیل شود، در صورت داشتن پیشرفت تحصیلی در دو ترم ارفاقی و در صورت موافقت نظام وظیفه، به وی سنوات در وضعیت اخراجی داده می‌شود ولی این دانشجویان تا پایان دوره خدمت ضروری سربازی و یا اخذ معافیت دائم، مجاز به ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی بالاتر نمی‌باشند.

📝تغییر رشته یا دانشگاه با ثبت نام مجدد:

⏪ طبق تبصره ۲، دانشجویان مشمول در کل دوران تحصیل (از کاردانی تا دکتری) صرفا یک بار می‌توانند انصراف داده و با ثبت نام  مجدد (با آزمون یا بدون آزمون)، تغییر رشته یا محل تحصیل و یا هردو را داشته باشند و معافیت تحصیلی جدید دریافت نمایند. در این حالت مدت تحصیل رشته و مقطع قبلی جزو سنوات رشته و مقطع جدید حساب نمی‌شود.

📝اعلام اتمام معافیت تحصیلی:

⏪دانشجویان مشمول، به محض قطع ارتباط با دانشگاه به عناوین فارغ‌ التحصیل، ترک تحصیل، انصراف و یا اخراج، به سازمان وظیفه عمومی معرفی می‌گردند. این دانشجویان از زمان اتمام معافیت تحصیلی به مدت یک سال مهلت دارند تا به خدمت وظیفه اعزام یا در صورت داشتن شرایط، مجددا مشغول تحصیل گردند. در غیر این صورت، غایب محسوب می‌شوند.

⏪ دانشجویان اخراجی و دانشجویانی که برای بار دوم انصراف داده یا ترک تحصیل کرده باشند، اجازه ادامه تحصیل را ندارند و دانشجویان فارغ التحصیل، فقط اجازه تحصیل در مقطع بالاتر را دارند.

⏪ همچنین دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته در صورت طی بیش از پنج ترم و فراغت از تحصیل با مدرک معادل کاردانی، حق ادامه تحصیل نداشته و باید خود را به نظام وظیفه معرفی نمایند.

⏪ دانشجویان جهت آگاهی از جزئیات قوانین نظام وظیفه، باید به مسئول نظام وظیفه واحد دانشگاهی محل تحصیل خود مراجعه کنند.

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.