قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس طراح و برنامه نویس وب

نمایشگاه کتاب پرواز اندیشه دانشگاه

بی شک گسترش کتاب خوانی به عنوان ضرورتی اجتناب ناپذیر، تنها زمانی به فرهنگی عمومی تبدیل می شود که جامعه آن را نیازی پایان ناپذیر و وسیله ای برای رشد و پویایی شخصیت خود بداند و مطالعه، در کنار سایر کارهای روزانه، در زندگی مردم وارد شود و این گونه نباشد که کتاب، به افراد خاصی از جامعه اختصاص داشته باشد ؛ بلکه همگان تکامل و پیشرفت را در انس با کتاب بدانند. البته گسترش کتاب خانه و چاپ فراوان کتاب و کارهایی مثل این نیز بی تأثیر نیست، ولی نکته مهم، همان ایجاد میل و انگیزه در افکار جامعه است ؛ یعنی برنامه ریزی ها به گونه ای باشد که احساس نیاز به کتاب در جامعه زنده شود.

مرکز علمی کاربردی شهرداری بیارجمند به همت موسسه تربیتی نورا و سازمان تبلیغات اقدام به برگزاری نمایشگاه کتاب نمود . دومین نمایشگاه کتاب پرواز اندیشه که از ۲۶ آبان لغایت ۲۸ آبان ماه ۱۴۰۱ به مدت ۳ روز در سالن اجتماعات شهرداری بیارجمند برگزار گردید . در این نمایشگاه بیش از ۵۰۰ جلد کتاب با موضوعات متفاوتی من جمله کتب دانشگاهی . مذهبی . اعتقادی کودک و نوجوان و …. وجود داشت . که با استقبال و بازدید بی نظیر عموم .دانشجویان . اساتید و ……….. روبه رو شد .

این نمایشگاه  دارای غرفه های متفاوتی من جمله غرفه کودک و نوجوان . میزگرد درخصوص فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی و غرفه زن . زندگی . آزادی و غرفه ویژه نامه زن می باشد .

هدف از برگزاری این نمایشگاه ترویج فرهنگ کتابخوانی است و دیگر اینکه دغدغه های فرهنگی در جامعه می باشد .

امسال نمایشگاه کتاب پرواز اندیشه متفاوت بود با سال گذشته از این جهت که سن نمایشگاه تصویر زن وجود دارد . به این دلیل است که شعار زن، زندگی ، آزادی که شعار اسلام می باشد متاسفانه برداشت اشتباهی از آن گرفته شده است . به این دلیل بود که ما بعنوان زنان این سرزمین فرصت را غنیمت شمرده که زن . زندگی . آزادی که شعار اسلام است و جایگاه ارزش واقعی زن را درجامعه شناخته و این زندگی به ما آزادی داده به همین دلیل است که یکی از غرفه های نمایشگاه با عنوان زن . زندگی .آزادی نام گرفته است . که بتوانیم به راحتی این جمله را به جهانیان اعلام کنیم .

 


در این راستا مرکز بیارجمند اقدام به برگزاری کارگاه استعداد یابی و نقد کتاب پرداخت در این کارگاه از جناب آقای مهدی زارع نویسنده کتاب از سرفه ،از سکوت از ایشان دعوت بعمل آمد که با حضور دانشجویان تکنیکهای نوشتن  قصه گفتن و داستان نویسی را بیان نمودند . و به نقد و بررسی کتاب پرداختند  .

 

مطالب مرتبط

مطلب مرتبطی پیدا نشد.

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.