قالب وردپرس خرید قالب وردپرس فروشگاه قالب وردپرس طراح و برنامه نویس وب

۱۳ رجب میلادحضرت علی علیه السلام

۱۳ رجب میلادحضرت علی علیه السلام

۱۳ رجب میلادحضرت علی علیه السلام

در «ابدیت» و «جاودانگى» ، هرگز «بُعد زمان» مطرح نیست. در ماوراى زمان، در عرصه‌اى برتر از گذشته، کنون و آینده، «ابدیت» براى همیشه حاکم است. ابرمردى چون امام على علیه السلام به ابدیت تعلق دارد و گذشت قرون، در حیات معنوى او، مفهوم مصطلح خود را مى‌بازد، از این‌ رو، سخن او هم فقط سخن تاریخ سپرى شده نیست، همواره سخن روز است، سخن ابدیت بى‌پایان و سخن حق پرفروغ است.
امام على ‌بن ابیطالب علیه السلام، قهرمان بت ‌شکن و عدالت خواه تاریخ که در سراسر زندگى خود، حق گفت و در راه حق کوشید، و سرانجام در راه اجراى حق و عدل، به شهادت رسید.
امام على علیه السلام، به حق پیشواى آزادگان، همۀ انسان‌هاى حق‌گو، عدالت‌خواه، آزاداندیش و انسان‌دوست در سراسر زمین است، که به ‌راستى و در عمل، حضرت على علیه السلام را راهبر و پیشواى به‌ حق خود مى‌دانند.
«نهج‌البلاغه» امام علی علیه السلام هم یک میراث فرهنگى جاودانه‌اى است که نمى‌توان بر آن بهایى تعیین نمود. «نهج‌البلاغه» امام على علیه السلام یک میراث فرهنگى ماندگار، یک اثر انسانى جاودانه‌ایست که محتواى آن محدود به «مکان» نیست و «زمان» نیز نمى‌تواند در آن تأثیرى بگذارد زیرا که «نهج‌البلاغه» امام على علیه السلام براى یک گروه، یک ملت، یک مذهب و یک نژاد بوجود نیامده است و عمومیت محتواى آن در برگیرنده همه انسانیت است، در هر مکان و هر زمانى که باشد. به طور کلى، آزادى و بردگى، ثروت و فقر، عدل و ظلم، علم و جهل، جنگ و صلح، نبرد حق و باطل و لزوم پیکار ابدى در راه زندگى بهتر و جامعه‌اى برتر، براى انسانى شریف‌تر و نیکوتر، محور سخن امام‌على علیه السلام در «نهج‌البلاغه» است.
امام على علیه السلام و همه پیروان مجاهد ایشان، با ایمان راستین به خدا در پهناى تاریخ اسلام، از هزار و چهارصد سال پیش، تا به امروز، در راه آزادى و استقلال و آسایش ملت‌ها، به‌ پا خواسته­اند. بدون تردید، امام على علیه السلام زنده جاویدیست که پس از گذشت چهارده قرن از مرگ جسمانیش، همچنان بر دل‌هاى آزادگان و بشر دوستان راستین سراسر دنیا حکومت دارد و کلام او، تأثیر سحرانگیز خود را هرگز از دست نمى‌دهد.
سالروز ولادت امام على را به پیشگاه حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و همه شیعیان جهان که در طول چهارده ‌قرن، با الهام از مکتب وى، در راه رهایى و آزادى توده‌هاى محروم، پرچم مبارزات اجتماعى ضد استبدادى آشتى‌ناپذیرى را بر دوش کشیده‌اند، تبریک و تهنیت می­‌گوییم

[pb_builder]

مطالب مرتبط

پنجشنبه عید فطر اعلام شد

پنجشنبه عید فطر اعلام شد

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در...

برگزاری رویداد شتابی گردشگری کویر در بیارجمند

برگزاری رویداد شتابی گردشگری کویر در بیارجمند

♦️این رویداد که به همت دانشگاه علمی کاربردی شهرداری...

نظرات

دیدگاه ها بسته شده اند.